סוגי מטפים

בכל מבנה, בין אם הוא פרטי ובין אם הוא עסקי או מסחרי, יש צורך להחזיק מטפים לכיבוי אש ובמקרים שונים גם מערכת מתזים. אנחנו יכולים למצוא סוגי מטפים שונים, אשר נבדלים אחד מהשני במשקל שלהם וכן ביכולת השימוש בהם.

הרעיון של מטפים הוא שונה כידוע ממערכת מתזים. מטף הוא נייד, ניתן להחזיק אותו ביד ולקחת אותו ממקום למקום, הוא גם מכיל כמות מבוקרת של חומר על פי משקלו, כך כשבשלב מסוים לא ניתן עוד להשתמש בו.

לעומת זאת מערכת מתזים היא מערכת נייחת, אשר מותקנת על התקרה או על קירות, וברגע שפורצת שריפה ניתן להפעיל אותה או שהיא פועלת באופן אוטומטי. נהוג להתקין מערכת שכזו במבנים גדולים, בין אם מדובר במבנים מסחריים, ציבוריים וכן בבתי יוקרה. זאת מתוך הנחה שאם תפרוץ דליקה, לא יהיה ניתן לכבות אותה תוך זמן קצר עם סוגי מטפים שונים.

לעומת זאת, אנחנו יכולים לראות סוגי מטפים שונים לשימוש פרטי ומסחרי. למעשה, כל עסק וכן כל מבנה חייב שיהיו בו מטפים, זה חלק מהוראות החוק שקשורים להיתרי בנייה בכל מה שמתייחס לפקודות מניעת אש. בדירות פרטיות עצמן, מומלץ להחזיק מטף אש בהישג יד, כך אם פורצת שריפה ניתן לכבות אותה במהירות באמצעות המטף.

אנחנו יכולים לראות כאמור סוגי מטפים שונים, בין אם מדובר במטפי כיבוי ממולאים באבקה של חומרים מעכבי בעירה, והם יעילים לכיבוי שריפות מכל הסוגים. כמו כן, אנחנו יכולים לראות מטפים ממולאים בגז, מדובר על גז הלון וגז CO2. הם נחשבים יעילים, בטיחותיים, וידידותיים לסביבה. כמו מטפי מעכבי בעירה, גם מטפים אלו מתאימים לכל סוגי השריפות.

מלבד ההבדל הזה, קיים הבדל נוסף בין המטפים והוא בגודל שלהם. ישנם מטפים של 6 ק"ג, וישנם מטפים קטנים יותר של 3 ק"ג. ניתן להשיג גם מטפים גדולים וקטנים יותר, אך הם נחשבים פחות שכיחים.

כאן אנחנו יכולים לראות את ההבדל המהותי בין סוגי מטפים למערכות התזה, שהן הרבה יותר גדולות ורחבות.

לסיום, אם אתם מחפשים סוגי מטפים או שטורץ, אתם מוזמנים לפנות אלינו, נור אש, החברה המובילה בישראל למכירת ציוד כיבוי אש. ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון או דרך אתר האינטרנט של החברה ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הקשור לנושא. פנו אלינו עוד היום וצוות החברה ישמח לעמוד לרשותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.